Pivovary budou na prodej, věří bývalý manažer ČEZ Pacovský

Vlastník pivovarů v Jarošově a ve Znojmě plánuje v době propadu poptávky vznik pivovarského investičního fondu a rozšíření skupiny. Od investorů chce získat 100 milionů.

Pivovary budou na prodej, věří bývalý manažer ČEZ Pacovský
Martin Pacovský | Tomáš Novák týdeník HROT

Martin Pacovský odešel loni po 15 letech z teplého místečka v ČEZ a začal se naplno věnovat své skupině malých, regionálních pivovarů Gourmet Invest. Že pandemie koronaviru srazí tržby pivovarů o desítky procent, nemohl tušit. Rozhodnutí přesto nelituje a krizi vnímá jako příležitost, která mu může pomoci rozšířit pivovarnické portfolio na vytoužených pět kousků.

Nelitujete z dnešního pohledu, že jste skončil s energetikou a vstoupil do pivovarnictví?

S energetikou jsem úplně neskončil. Je to odvětví, ve kterém jsem strávil nejdelší část života, a je pro mě pořád zajímavá. Zůstal jsem v Inven Capital (investiční fond ČEZ zaměřený na začínající firmy v energetice, poz. red.), což mě baví, a třeba v Jarošově budeme na střechu instalovat fotovoltaické panely a dobíjecí stanici. Chtěl bych z něj udělat nejzelenější pivovar v Česku a jít cestou uhlíkové neutrality. Z pohledu stability tady dávka nepredikovatelnosti je a určitě by bylo jednodušší sedět v zaměstnání než bojovat o pivovary. Na druhou stranu je to vykoupeno velkou dávkou svobody. 

Před rokem jste však nemohl počítat s koronavirem…

Nemohl. Než brečet nad tím, co se stalo, je lepší se do toho zakousnout. Pivo je běh na dlouhou trať a výpadek určitě dáme dohromady. Hlavně v Jarošově máme velkou podporu zákazníků, kteří začali chodit pro pivo do pivovaru, a pokles v tržbách oproti říjnu minulého roku je jen o deset procent.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit