Komu platíme za české jídlo

Většinu dotací na potravinovou soběstačnost spolknou velké potravinářské a zemědělské firmy

Komu platíme za české jídlo
Momentálně není Česko soběstačné téměř v ničem. Zavedení kvót situaci ovšem nezachrání. A dotace, které mají soběstačnost podpořit, často tečou úplně jinam, než by měly. | Tomáš Novák týdeník HROT

V polovině loňského roku se časově střetly dvě iniciativy. Poslanci SPD a ANO se poprvé vytasili s návrhem na povinný prodej českých potravin, které Česko není schopno vyprodukovat, a ministerstvo zemědělství odstartovalo příjem žádostí o peníze z 3,4miliardového dotačního balíku, které mají za cíl produkci domácího jídla navýšit.

Schvalování kontroverzního poslaneckého návrhu se chýlí ke konci a stejně tak je už schválená většina příjemců peněz z aktuálního kola na soběstačnost. Týdeník Hrot prověřil, kam mají národní dotace namířeno. 

Z údajů Státního zemědělského a intervenčního fondu (SZIF) vyplývá, že většinu peněz spolykají velké potravinářské a zemědělské firmy. Z balíku 1,6 miliardy na investice do zemědělských podniků, které SZIF doposud stačil schválit, pouze 350 milionů poputuje k malým a středním firmám. Zbytek si rozdělí velcí zemědělci. 

Podobné je to i u druhé části dotačního kola určené na zpracování a uvádění zemědělských produktů na trh. Ze schválených 1,46 miliardy připadne 681 milionů velkým potravinářským firmám navzdory tomu, že peníze mají být určeny mikro, malým a středním podnikům.

Kdo konkrétně peníze dostane, si můžete přečíst v novém čísle týdeníku Hrot, které vychází v pondělí 1. února