Mezi horníky a Krúpou

Arca je intenzivní, mediální tlak byl větší v OKD. Insolvenční správce Lee Louda hodnotí největší kauzy posledních let, jejichž konec je stále v nedohlednu

Mezi horníky a Krúpou
Lee Louda | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

Rozsvícený neonový nápis OMG v čele jeho pracovního stolu naznačuje, že Lee Louda není klasický právnický suchar. Ačkoli v Česku platí za nejostřílenějšího insolvenčního správce se specializací na krachy skutečně velkých firem a rozsáhlých holdingů, jeho kancelář plná nejrůznějších artefaktů připomíná spíše doupě rockového nadšence.

To, že jím Louda skutečně je, potvrzuje například kompletní diskografie Pink Floyd, obraz s motivem The Wall, popřípadě stylový starožitný gramofon, který tu doplňuje knihovnu s odbornou literaturou.

Rockovou hvězdu v insolvencích z Loudy před lety udělala zejména úspěšná reorganizace Kordárny, kterou společně s věřiteli připravil pro vstup Igora Faita a jeho spojenců. Dalším milníkem byl krach důlní společnosti OKD, případ ostře sledovaný českými politiky, horníky i zahraničními bankéři. Výsledek této kauzy, kde Louda dodnes svádí ostré právní boje s miliardářem Zdeňkem Bakalou a jeho firmami, se zatím hodnotí složitě.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit