Pro Babiše cokoli. Klidně i hlasování o nedůvěře vládě

Když se chce stát Andrej Babiš prezidentem, musí jeho podřízení udělat všechno v jeho zájmu. Třeba i svolat mimořádnou schůzi Sněmovny a vyvolat hlasování o nedůvěře vládě.

Pro Babiše cokoli. Klidně i hlasování o nedůvěře vládě
Andrej Babiš, Alena Schillerová a Jaroslav Faltýnek ve sněmovně | foto Profimedia.cz

Jinak ani nelze vyložit poslední rozhodnutí poslaneckého klubu ANO, které chce mezi prvním a druhým kolem prezidentských voleb nechat hlasovat poslance o svržení vlády Petra Fialy (ODS). 

Anonisté si samozřejmě dokážou spočítat, že nemají šanci, ani když se spojí se sněmovními kolegy z Okamurovy SPD. Dohromady dají maximálně dvaadevadesát hlasů, přičemž by potřebovali sto jedna. Ale o svržení vlády nejde, především se dá prostor poslanci Babišovi, aby si v dolní komoře parlamentu udělal předvolební mítink.

Uvidíme, jak na to zareagují koaliční poslanci, jestli zvolí nějakou formu obstrukce.

Mimochodem, jak si Andrej Babiš váží své práce ve Sněmovně, dokládá jeho účast na jednáních. Do poslanecké lavice usedá obvykle jenom v okamžiku, kdy se to hodí jemu a kdy to může využít ve svůj prospěch. Těžko si tedy představit, že by nevyužil příležitosti, kterou mu dává hlasování o nedůvěře kabinetu, a u řečnického pultíku to pořádně „nerozjel“.

Jelikož takové události přenáší v přímém přenosu Česká televize, bude mít i početné publikum. Navíc o tom budou psát všechny noviny a informace přinesou i další televize.

Až si zase bude Babiš někdy stěžovat, jak ho někteří nemají rádi, jak mu házejí klacky pod nohy, že všechno je jenom spiknutí a snaha dostat ho z politiky, bude dobré mu připomenout, jak zneužívá parlamentní demokracii ve svůj prospěch.

Závěr kampaní Danuše Nerudové a Petra Pavla v obrazech

Danuše Nerudová zakončovala kampaň v Kutné Hoře Petr Pavel finišoval kampaň v pražském klubu Rock café Danuše Nerudová zakončovala kampaň v Kutné Hoře Petr Pavel finišoval kampaň v pražském klubu Rock café+9