Nájem místo prodeje

Developeři chtějí část bytů místo prodeje sami pronajímat. O nájemní byty se zajímají i velcí zahraniční investoři.

Nájem místo prodeje
Nájemní bydlení má být i v projektu Fragment developera Trigema. Kolik bytů bude na prodej a kolik k pronájmu, ještě není rozhodnuto. | Archiv

Byty v Praze a v Česku obecně jsou už tak drahé, že stále více lidí nedosáhne na vlastní bydlení. Nezbývá jim, než se místo koupě bytu poohlížet po pronájmu. Jednoduchá myšlenka, která stojí za rostoucím zájmem investorů o nájemní byty, dostává s epidemií čínské chřipky a následující recesí nový náboj.

Vsadit na nájemní bydlení se tak rozhodli i někteří developeři. Například izraelská společnost AFI Europe na konci května oznámila, že začíná budovat vlastní portfolio nájemních bytů a končí s jejich prodejem. Pronájem vlastních postavených bytů namísto jejich prodeje si oťukávají ale i další velcí hráči na pražském trhu: YIT Stavo, Trigema nebo JRD. A první nájemní dům staví i Finep.

Rostoucí zájem hlásají stavaři ale také u velkých institucionálních investorů. A to nejen těch českých. Stále větší podíl lidí žijících v nájmu očekávají v Česku i zahraniční fondy nebo banky. Rozhlížejí se tak po vhodné investici – nejlépe celém bytovém domě, postaveném developery na míru.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit