Mezi Hradem a šatlavou. Babiše čeká horký podzim, po němž bude buď na Hradě, nebo v poutech

Babiš neví, co ho čeká. A my to nevíme spolu s ním. Zase jsme rukojmími jeho zájmů na jedné straně a problémů na straně druhé.

Mezi Hradem a šatlavou. Babiše čeká horký podzim, po němž bude buď na Hradě, nebo v poutech
Andrej Babiš | Profimedia.cz

Jako v Jiříkově vidění si teď musí připadat věrný Babišův volič. Jeho favorit brázdí zemi se svým karavanem a oblepuje ji billboardy s heslem, že „za Babiše bylo líp“, ale zároveň říká, že ještě není rozhodnut, zda bude kandidovat na prezidenta. Odsouvá původně avizovaný zářijový termín, kdy měl své rozhodnutí oznámit. A dokonce couvá i ze závazku, že chce kandidovat s pomocí podpisů od občanů. Teď mu budou stačit podpisy jeho vlastních zákonodárců.

V září před tribunál

Jeden se nestačí divit, co se děje. A přitom je to tak prosté. Soud zamítl žádost Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyně Nagyové o zastavení trestního stíhání v kauze Čapího hnízda. To znamená, že oba opravdu stanou před tribunálem, který rozhodne o jejich vině, či nevině. Dokonce už víme, kdy to všechno propukne a kdy by to mělo skončit: 12. září a 21. října. Do prezidentských voleb pak už budou zbývat sotva tři měsíce.

Babiš neví, co ho čeká. A my to nevíme spolu s ním. Zase jsme rukojmími jeho zájmů na jedné straně a problémů na straně druhé. To není nic nového. Trvá to už více než deset let.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit