Kellnerová s dětmi nově vlastní celou PPF

Renáta Kellnerová, vdova po zesnulém miliardáři Petru Kellnerovi, odkoupila minoritní podíly ostatních akcionářů PPF. Nově tak s dětmi vlastní celou skupinu.

Kellnerová s dětmi nově vlastní celou PPF
ilustrační foto | Profimedia.cz

Celou PPF nyní společně vlastní Renáta Kellnerová, její dcery Anna, Lara a Marie a Petr Kellner mladší. Odkup se týká podílů ostatních akcionářů skupiny PPF, manažerů Ladislava Bartoníčka (0,535 procenta) a Jeana-Pascala Duvieusarta (0,535 procenta).

„Naše minoritní podíly měly svoji logiku ve struktuře skupiny PPF, tak jak ji založil a řídil Petr Kellner. Dnes, kdy je akcionářská struktura rozdělena mezi Petrovy dědice, je i logika řízení PPF jiná, a proto jsme se oba rozhodli, po dohodě s Renátou Kellnerovou, své akcie prodat a akcionářskou strukturu tak zjednodušit,“ uvedli Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart v tiskovém prohlášení publikovaném PPF.

Oba manažeři kromě rozvíjení vlastních podnikatelských aktivit i nadále chtějí působit v rámci skupiny PPF. Ladislav Bartoníček jako předseda představenstva výzkumné společnosti Sotio Biotech, Jean-Pascal Duvieusart jako předseda představenstva PPF Financial Holdings.

„Chtěla bych jménem celé naší rodiny velmi poděkovat Láďovi Bartoníčkovi, který stál s Petrem u počátků PPF a klíčovou roli hrál při úspěšné transformaci České pojišťovny. Pro PPF to byla bezpochyby jedna z přelomových transakcí, která ji posunula mezi investiční skupiny s celosvětovou působností. Mé poděkování patří také Jeanu-Pascalu Duvieusartovi, který do PPF přinesl globální přesah a zasloužil se o expanzi na asijské trhy. Oba pánové svou profesionalitou výrazně přispěli k zachování stability PPF po odchodu mého muže před dvěma lety,“ sdělila Renáta Kellnerová.

Skupina PPF aktuálně působí na trzích ve 25 státech světa. V roce 1991 ji v České republice založil Petr Kellner, který se následně stal nejbohatším Čechem. V březnu 2021 však ve věku 56 let tragicky zahynul při nehodě helikoptéry na Aljašce v USA. 

Skupina PPF ke konci roku 2022 disponovala aktivy ve výši čtyřiceti miliard eur. Hlavními oblastmi jejího podnikání jsou telekomunikace, média, finanční služby, e-commerce, nemovitosti, strojírenství a biotechnologie. V Česku vlastní například telefonního operátora O2, úvěrovou společnost Home Credit, lídra televizního vysílání TV Nova nebo banku Air Bank.