Čekání na územní plán

Brněnský realitní trh trápí chybějící nový územní plán. Poslední verzi zastupitelstvo shodilo ze stolu, čekání se tak prodlouží nejméně o rok

Čekání na územní plán
konference Real Estate Forum | foto Josef Rabara

Trend výrazného zdražování nemovitostí zasáhl celé Česko a nevyhnul se ani Brnu. Byty v novostavbě se letos prodávají za 130 tisíc korun za metr čtvereční, a dohánějí tak i pražský realitní trh. Za růstem cen stojí více faktorů, jedním z hlavních je ale nedostatek stavebních pozemků.

„Ceny pozemků jsou kvůli tomu extrémně vysoké, což se samozřejmě promítá i do cen nových bytů,“ potvrdil spoluzakladatel developerské společnosti TOP Estate Dušan Dvořák. Stalo se tak na konferenci Real Estate Forum, kterou v Brně v září pořádala advokátní kancelář Havel & Partners a týdeník Hrot byl jejím mediálním partnerem.

Developeři i realitní experti si slibovali, že by se situace mohla zlepšit díky novému územnímu plánu. Ten má umožnit novou výstavbu i na dosud nevyužitých místech. Letos v červnu ale tyto naděje vyhasly: brněnské zastupitelstvo shodilo poslední verzi plánu ze stolu a vrátilo ho Kanceláři architekta města Brna k přepracování.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit