Petrus je opět proti spojení Monety s PPF

Investiční společnost Petrus Advisers, která patří k největším akcionářům Monety, pokračuje ve svém tažení proti spojování banky s Air Bank a českým a slovenským Home Creditem

Petrus je opět proti spojení Monety s PPF
ilustrační foto | Archiv

Neobměkčily ji ani upravené podmínky, které před dvěma týdny skupina PPF akcionářům čtvrté největší banky na trhu představila. První zdrženlivé reakce nakonec vystřídal ostrý apel, který opět vyzývá akcionáře Monety, aby jednání s PPF ukončili. Investoři Monety obdrželi od Petrus Advisers prezentaci, ve které svůj postoj podrobně vysvětlují. 

Britský fond s rakouským kapitálem v zádech uvedl, že požaduje fúzi pouze v akciích s následnou povinnou nabídkou na převzetí nebo přímé převzetí, je-li PPF ochotna sloučit skupinu Air Bank s Monetou. Odmítl tak navrhovanou konstrukci, kdy kupní cenu Air Bank ve výši 25,9 miliardy korun Moneta zaplatí z dvaceti procent z přebytečného kapitálu banky a z osmdesáti procent prostřednictvím dvoukolové emise nových akcií. 

Petrus dále uvedl, že hodnota Monety poroste mnohem rychleji coby samostatné společnosti. Podle něj je výhled čistého zisku Monety téměř o padesát procent lepší, než bylo uvedeno ve výhledu banky a PPF. Zda Petrus vyslyší i další akcionáři, se uvidí 20. prosince, kdy o návrhu bude hlasovat valná hromada Monety.