Lavrovovy hodinky a Putinova bunda. Jak ruští pokrytci bojují proti prohnilému Západu

Pokud existuje peklo, je to podle představitelů ruského režimu Západ. Proč tedy západní výdobytky sami tak milují?

Lavrovovy hodinky a Putinova bunda. Jak ruští pokrytci bojují proti prohnilému Západu
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov | foto Profimedia.cz

Prohnilý a dekadentní Západ může podle Kremlu za všechno zlo na světě – a samozřejmě i za „speciální vojenskou operaci“ na Ukrajině. Pokud však jde o takové výdobytky moderního světa, jako jsou výkonné mobilní telefony, chytré hodinky nebo luxusní oblečení, tam Putinovi & spol. západní věci najednou nevadí.

Naposledy jsme se o tom mohli přesvědčit na summitu G20 na Bali, kde chtěla Putinova pravá ruka, ministr zahraničí Sergej Lavrov, ukázat, jak je fit – jen v tričku a kraťasech ve svém hotelovém resortu. Jenže na stolku před ním ležel produkt nenáviděného Západu, americké společnosti Apple, totiž mobil iPhone. Výrobek stejné firmy měl také na ruce: byly to chytré hodinky Apple Watch.

Podobně se už na jaře předvedl i sám Putin, když na stadionu v Lužnikách při oslavě anexe Krymu a obhajobě vojenské agrese na Ukrajině vystoupil v luxusní bundě značky Loro Piana za více než 300 tisíc korun.

Záznam zveřejněný 14. listopadu 2022 ruskou mluvčí ministerstva zahraničních věcí Marií Vladimirovnou Zacharovovou na síti Telegram ukazuje ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova s telefonem iPhone, hodinkami Apple Watch a v tričku se jménem nonkonformního amerického malíře Jean-Michela Basquiata – vše smyboly nenáviděného Západu
foto Profimedia.cz

Průměrný roční plat obyčejného Rusa přitom nedosahuje ani polovičky – ekonomická situace tamních obyvatel se navíc bude kvůli západním sankcím nadále zhoršovat. Ostatně Putinova záliba v luxusním oblečení je poměrně známá.

Zatímco nejvyšší ruští představitelé si dopřávají špičkových západních výrobků a nadávají západním zemím, na Ukrajině umírají nevinní lidé. Snad se Putin a celá jeho kremelská parta budou jednou za tyto zločiny smažit v pekle, ale v tom opravdovém.