Kvůli problémům s dodávkami dílů se zastaví výroba ve dvou ze tří českých automobilek

Kolínská Toyota prodloužila odstávku. Na týden se zastaví i mladoboleslavská Škodovka.

Kvůli problémům s dodávkami dílů se zastaví výroba ve dvou ze tří českých automobilek
ilustrační foto | foto Profimedia.cz

Nejméně na týden se od pondělka zastaví výroba v závodu Škody Auto v Kvasinách na Rychnovsku. Automobilku dostihly stejné problémy, jaké trápí celý koncern Volkswagen: výpadek dodávek komponent od významného dodavatele ze Slovinska kvůli tamním záplavám.

„Společnost Škoda Auto může potvrdit, že záplavy ve Slovinsku postihly subdodavatele, který dodává komponenty pro spalovací motory modelů značky Škoda a dalších koncernových značek. Je vyvíjeno úsilí o plné obnovení výroby v tomto závodě. Aktuálně je subdodavatel schopen dodávat pouze v omezeném rozsahu,“ konstatuje mluvčí firmy Ivana Povolná. 

Podle mluvčí je zatím odstávka v plánu jen v Kvasinách, potíže mohou dostihnout ale i závod v Mladé Boleslavi. Prozatím se nepočítá s úplným zastavením výroby, problémy s dodávkami ale mohou způsobit „změny v produkčních objemech“. Kterých konkrétních modelů se potíže s komponentami týkají, ale firma neupřesnila.

Už včera potvrdila prodloužení výluky ve výrobě také další automobilka v Česku, a to minimálně o další týden. Výroba v kolínské Toyotě se zastavila už 22. srpna kvůli požáru v závodě dodavatelské firmy Novares v zóně Žebrák na Berounsku. Společnost Novares na obnovení produkce pracuje, zatím se ale linky nerozjely. Firma kvůli tomu zvažuje i přesunutí části výroby do srbského závodu.