Herní kolos před pádem: Ubisoft ruší a odkládá hry

Jedno z největších vydavatelství počítačových a konzolových her na světě hledá perspektivního kupce

Herní kolos před pádem: Ubisoft ruší a odkládá hry
Ubisoft od druhé poloviny roku 2020 nevydal žádnou vyloženě úspěšnou vysokorozpočtovou hru. Velké naděje nyní vkládá do pokračování série Assassin’s Creed. | Profimedia.cz

Odkládání či rovnou rušení napjatě očekávaných počítačových a konzolových her. Informace o úsporách, jež komplikují práci vývojářů. A akcie, jejichž hodnota za pět let klesla o 66 procent. Francouzská videoherní firma, zaměstnávající celosvětově přes dvacet tisíc lidí, má vážné problémy.

O potížích francouzské společnosti, která je vlastníkem několika prestižních značek videoher (viz box), se na trhu spekuluje již delší dobu. Její vedení však problémy dlouho popíralo. Zvěsti o probíhajících úsporných opatřeních a nespokojenosti zaměstnanců s pracovními podmínkami vyvracel marketing vydavatelství poukazy na velké množství her ve vývoji a velkorysými plány pro nově oznámené tituly na další roky. Jenže nyní se ukazuje, že šlo jen o zastírací manévry. Vedení firmy oficiálně oznámilo, že vzhledem „k situaci na trhu“ plánuje zásadní změny. Šmahem zrušilo velké množství her, do nichž podle insiderů vydavatel investoval přes půl miliardy eur (takřka dvanáct miliard korun). A plánuje se propouštění.

„Netajíme se zklamáním z nedávných výsledků naší společnosti. Čelíme protichůdné dynamice trhu v době, kdy odvětví pokračuje v trendu velkých značek a dlouhodobých titulů. To vše na pozadí zhoršující se ekonomické situace, která ovlivňuje výdaje spotřebitelů,“ přiznal v tiskovém prohlášení Yves Guillemot, generální ředitel firmy a jeden z pětice bratrů Guillemotových, kteří v roce 1986 Ubisoft společně založili.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit