Už jsme černí

V Česku neřešíme ekonomickou, sociální, psychologickou a zdravotní únosnost lockdownů, u nás likvidujeme vir do posledního exempláře. Taková hra Zabij krtka.

Zavřu vás, až budete černí! To je filozofický základ českého boje s covidem, který v různě intenzivní rovině praktikuje i většina evropských zemí. Leckde, naposledy například v Nizozemsku, už ale usoudili, že jsou černí až dost, a přestože mají stavy nově nakažených výrazně vyšší než my, zruší velkou část zákazů. To se u nás zcela nepochybně nestane.

U nás neřešíme ekonomickou, sociální, psychologickou a zdravotní únosnost lockdownů, u nás likvidujeme vir do posledního exempláře. Taková hra Zabij krtka. Že je to nesmysl a působí to obrovské škody, zdaleka nejen ekonomické, vládě nevadí. Zbavila se odpovědnosti a fakticky rozhodují „odborníci“ vybraní neznámo jak, jmenovaní neznámo kým do prazvláštních orgánů neznámé kompetence, neznámého rozpočtu, neznámo kým zřízených a neznámo komu odpovědných.

Na základě jejich úvah pak vláda, potažmo ministerstvo zdravotnictví, vydává opatření, u nichž není podstatné, že jsou nezákonná, ale podstatné je, že platí, dokud je soud nezruší.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit