Tři zajímavé patenty Apple, které by mohly brzy spatřit světlo světa

Prohlédněte si několik unikátních patentů společnosti Apple, které mají naději, že se v blízké budoucnosti stanou samostatným produktem či jeho součástí.

Tři zajímavé patenty Apple, které by mohly brzy spatřit světlo světa
Společnost Apple generuje ročně tisíce zajímavých patentů | Foto: Shutterstock

Apple v současné době drží celosvětově téměř sto tisíc patentů, přičemž jen za posledních pět let jich podal více než 35 tisíc. Nejvíce inovací samozřejmě pochází z oblastí, jako je konektivita, hardware, rozšířená či virtuální realita, umělá inteligence či snímání a zpracovávání obrazu. Jenomže většina z těchto patentů se nikdy do reálné výroby nedostane. Podaří se to zhruba jen třetině. 

Architekt technologických řešení a analytik konzultační společnosti GreyB, Anmol Saini spolu se svým týmem analyzoval nejnovější trendy v patentech Applu a pro Business Insider vybral tři z nich, o nichž se domnívá, že by mohly skutečně v blízké budoucnosti přejít do praxe.  

Apple Watch s fotoaparátem

Patentová ilustrace Apple Watch s fotoaparátem
Foto: United States Patent and Trademark Office

Tato inovace by podle něj mohla být realizovatelná, protože mnoho patentů, které tým analyzoval, se týkalo ovládání gesty či zcela bezdotykově právě v souvislosti s fotoaparátem. 

Příslušenství pro Apple Vision Pro na ruku

Patentová ilustrace příslušenství pro Apple Vision Pro na ruku
Foto: United States Patent and Trademark Office

Podle Anmola Sainiho mnoho patentů, které souvisejí s virtuální realitou a herním segmentem, přímo zmiňuje zařízení nositelné na ruce. „Pokud Apple nemá v plánu příslušenství vytvořit, není takový detail příliš běžný,“ vysvětluje, co mohou výslovné zmínky značit.  

Offline Siri v iPhonu

Patentová ilustrace offline verze Siri
Foto: United States Patent and Trademark Office

V oblasti AI zas mnohé patenty zmiňují slova jako „soukromí“, „zabezpečení“ a „lokální trénink“. Podle analytika tento fakt nepřímo poukazuje na to, že se Apple zabývá offline modely umělé inteligence. A jeho tvrzení nemusí být až tak daleko od pravdy, protože s podobnou informací přišla před nedávnem i agentura Bloomberg. I ona tvrdí, že offline AI by se mohla objevit přímo v iPhonech (ne tedy v cloudu) s příchodem iOS 18.