Nejlepší safari: Nejzajímavější africké parky daleko od hlučícího davu

Díky kvalitnímu řízení přibývá národních parků, které se už brzy samy uživí. Pomůže to přírodě, místním lidem a nakonec i turistům

Nejlepší safari: Nejzajímavější africké parky daleko od hlučícího davu
ilustrační foto | Shutterstock.com

Nikdy nebyl lepší čas jet do Afriky než právě teď. Provoz se teprve rozbíhá, Čína ještě nehrne do Afriky davy svých turistů, a tak ani v „profláknutých“ destinacích nekrouží kolem jedné lví rodiny či levharta na akácii hejno čtyřkolek přivolaných vysílačkou. Zkrátka ještě to tam nevypadá jako před covidem.

Když se řekne národní park v Africe, většinu lidí napadnou názvy jako Serengeti v Tanzanii, Masai Mara nebo Tsavo v Keni, případně Krugerův park v Jihoafrické republice. Ti zcestovalí vychvalují třeba ten ve vnitřní deltě řeky Okavango v Botswaně, pláně Etosha v Namibii nebo Murchisonovy vodopády ve stejnojmenném parku v severozápadní Ugandě.

Všechny lákají na zvířata, včetně těch divácky nejoblíbenějších, kterých je v nich hodně a po desetiletích slušné ochrany se k nim lze přiblížit. A tyto parky jsou také vybaveny turistickou infrastrukturou. V případě těch na jihu Afriky je velkou výhodou možnost pronajmout si hned na letišti „self drive“ auto a projet si park vlastním tempem. A momentálně nejsou přetížené návštěvníky, takže vaše peníze po dlouhém covidovém půstu pomůžou tamním ekonomikám, které jsou na cestovním ruchu hodně závislé.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit