Hra Polda 8 na sebe vybrala přes milion za pouhý den

Policista Pankrác z legendární české adventurní série Polda se znovu vrátí do akce. Příznivci podpořili tvůrce hry a prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit se vybralo přes milion korun, a to za pár desítek hodin.

Hra Polda 8 na sebe vybrala přes milion za pouhý den
Nový díl Poldy by měl vyjít koncem roku 2026. | Zima Software

První díl počítačové hry Polda vyšel v roce 1998. Je rok 2024 a polda Pankrác je stále na scéně. Vývojáři ze studia Zima Software oznámili záměr vydat již osmý díl série. Aby se značná část vývoje titulu Polda 8 zaplatila, potřebovali prostřednictvím portálu HitHit vybrat přes milion, konkrétně 1 088 888 korun. Kampaň spustili v úterý, výslednou částku se jim podařilo vybrat už ve středu.

„Chtěli bychom, stejně tak jako to bylo u předchozích dvou dílů, ponechat ručně malovanou grafiku od Karla Kopice a použít stylizované renderované postavičky,“ píší vývojáři na sbírkové stránce.

Představení Poldy 8 na portálu HitHit.

Ačkoli se požadovaná částka již vybrala, kampaň nekončí. Podle plánu má běžet ještě skoro celý duben. Vývojáři slíbili, že veškeré vybrané peníze využijí na zlepšení hry. Pokud se podaří vybrat ještě o 200 tisíc korun více (přes 1 288 000 korun), dostanou příznivci série přídavek navíc.

„Chtěli bychom vytvořit malou adventuru o zhruba 5-7 pozadích o tom, co se stalo s Pankrácem poté, co se usídlil v Egyptě. Bude to tedy takové malé ohlédnutí za tím, co se stalo mezi Poldou 5 a Poldou 6,“ přiblížili vývojáři.

Dabérem hlavní postavy policisty Pankráce má být znovu Luděk Sobota. Podle vývojářů už úplně naposledy. Herec si už projekty vybírá, vloni oslavil osmdesátku. Série Polda sice nekončí, postava Pankráce se ale osmým dílem rozloučí. „Nahrazení hlasu Pankráce nebo imitace jeho hlasu nám přijde vůči mistrovi velice nedůstojné, rozhodli jsme se, že Polda 8 bude vlastně takové rozloučení s postavou.“

Přispěvatelé si mohou za věnované peníze vybrat různé odměny. Kromě hry například tričko, klíčenky, nášivky či pizza párty s některým z hvězdných dabérů. Polda 8 by měl vyjít koncem roku 2026.