Unicorn zajistí dobíjení pro Komerčku

IT skupina Unicorn Vladimíra Kováře je klíčovým dodavatelem pro energetiku, stále větší roli však hraje i na poli elektromobility

Unicorn zajistí dobíjení pro Komerčku
ilustrační foto | Archiv

Společnost ChargeUp spadající pod Unicorn, která zajišťuje instalaci a provoz dobíjecích stanic pro elektromobily, včetně robustního systému vzdáleně řídícího a regulujícího dobíjení, získala dalšího velkého zákazníka.

ChargeUp nově dodá 89 dobíječek pro Komerční banku. „Do konce března je v plánu instalovat celkem 62 dobíjecích stanic v pražské pobočce ve Stodůlkách, čtrnáct stanic na Václavském náměstí a třináct ve školicím centru v Libohošti,“ upřesnil Ondřej Synek, obchodní ředitel ChargeUpu. Jde jen o první fázi, následovat by měly další stanice v pobočkách v regionech.

Počet dobíjecích bodů ve správě Unicornu v Česku se tak přiblíží tisícovce, mezi zákazníky patří třeba řetězec Billa či Teplárny Brno. Dvě stovky dobíječek provozuje společnost také v mladoboleslavském areálu Škody Auto. Podle Centra dopravního výzkumu bylo přitom loni v Česku celkem 1525 veřejných dobíjecích bodů, což vypovídá o pozici, jakou ChargeUp na trhu má.