Písařík čistí Bohemia Energy, v byznysu zůstává

Několik firem ze skupiny Bohemia Energy skončilo v likvidaci. Jiří Písařík osekává svou ochromenou říši a dál válčí s věřiteli Tomáše Bárty.

Písařík čistí Bohemia Energy, v byznysu zůstává
Různé okrajové firmy posílají manželé Písaříkovi do likvidace, klíčovou Bohemia Energy entity si však stále drží. | foto Tomáš Turek, týdeník Hrot

Je to zhruba půl roku od chvíle, co v té době jeden z nejbohatších českých podnikatelů Jiří Písařík předstoupil před plný sál novinářů a se slzami v očích oznámil, že se ocitl ve zlém snu. Jeho Bohemia Energy, největší alternativní dodavatel energií s více než milionem zákazníků, neustála prudké zdražení energií na globálních trzích a vyhlásila ukončení provozu.

Od té doby jako by se Písařík, který skupinu vybudoval společně s manželkou Hanou, ztratil z očí veřejnosti. Žádosti o rozhovor odmítá a v byznysu se viditelně již neangažuje. Se založenýma rukama ale rozhodně nesedí.

Společně se svými advokáty zahájil masivní čistku v rozsáhlé skupině Bohemia Energy entity (BEE), která v listopadu loňského roku přestala vykonávat svou obchodní činnost.

V posledních dnech a týdnech tak v likvidaci skončila řada společností ze skupiny. Jde například o Bohemia Direct Marketing a TwentyOne, obě firmy poskytovaly služby akvizičního a zákaznického callcentra pro všechny společnosti ze skupiny Bohemia Energy.

Zaniká také společnost Bohemia Energy Group, což byla vždy spíše prázdná schránka, se kterou se v určité fázi počítalo jako s novou mateřskou společností, v níž by skončil kompletní kmen zákazníků ze všech akvírovaných firem skupiny Bohemia Energy entity.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit