Pekárna Oh Deer Bakery se vrací: Chci vybudovat „sladkej Mekáč“ a expandovat do USA, říká její majitel

Pražská koblihárna Oh Deer Bakery, kterou její majitel Lukáš Vašek před zhruba třemi měsíci zavřel, se chystá na trh vrátit. A nejen v Česku – plánuje i expanzi do Kuvajtu a USA.

Pekárna Oh Deer Bakery se vrací: Chci vybudovat „sladkej Mekáč“ a expandovat do USA, říká její majitel
Zakladatel pekárny Oh Deer Bakery Lukáš Vašek | foto Tomáš Novák, HROT24

„Prošel jsem těžkým obdobím, neshody s partnerem vedly k mému odchodu, což vedlo ke snížení kvality. Bohužel jsem nebyl schopen tuto situaci změnit. Nedávno jsem ale obdržel nabídku, na kterou jsem čekal celých sedm let. Nový prostor perfektně odpovídá mým představám, a tak teď budeme vyrábět naše croblihy přímo na místě," říká Lukáš Vašek v podcastu Pavla Štrunce.

Novou prodejnu Oh Deer Bakery Vašek otevře v pražské Purkyňově ulici, přímo naproti původnímu místu. „Spím pouze devět hodin týdně, hnán touhou po nesmrtelnosti a předat byznys jednou svým dětem. Zaměřím se více na kávu a slané sendviče. Čerstvost a kvalita produktů byly hlavními důvody mého odchodu, protože předání výroby partnerovi nebylo pro mě ani pro zákazníky uspokojivé," dodává.

Velký návrat croblih Oh Deer: Vyhořel jsem, nebyl to kalkul, chci vybudovat ,sladkej Mekáč“ pro děti

Franšízovou pobočku pekárny před rokem Vašek otevřel v Rijádu v Saúdské Arábii, v plánu má ale další expanzi, a to do Kuvaju, a následně by rád pronikl se svými produkty i na americký trh, konkrétně do Indianapolis.

Více se dozvíte v podcastu.