Pomerančů je nedostatek, hrozí zdražení džusu

Prudký nárůst cen pomerančového džusu na rekordní úrovně vyvolává obavy výrobců i spotřebitelů po celém světě. Hlavní příčinou je špatné počasí a ničivé nemoci poškozující pomerančové háje v Brazílii a USA, dvou největších světových producentech.

Pomerančů je nedostatek, hrozí zdražení džusu
Díky globálnímu nedostatku pomerančů hrozí zvýšení cen džusu | Vytvořeno pomocí Dall-e

Futures na pomerančový džus se tento měsíc vyšplhaly na 4,92 dolaru za libru, téměř dvojnásobek ceny před rokem. „Je to krize. Nikdy jsme nic takového neviděli,“ varuje Kees Cools, prezident Mezinárodní asociace pro ovocné a zeleninové džusy (IFU).

Dlouhodobě klesající produkce již tři roky po sobě vyčerpala zásoby zmraženého džusu, které se běžně používají k vyrovnání chutí mezi sezónami. Podle IFU by řešením mohlo být vyrábět džus z odolnějších mandarinek. Výrobci již experimentují s touto alternativou.

Kořeny dnešní krize sahají dvacet let zpět, kdy se ve Floridě poprvé objevila ničivá nemoc citrusů, tzv. greening. Nákaza nyní postihuje až 40 procent brazilských pomerančovníků. Farmáři jsou nuceni sklízet dříve, což dále snižuje kvalitu plodů.

Dopady se projeví na spotřebitelských cenách po celé roky. Mnozí výrobci již zvyšují ceny svých výrobků. „Museli jsme přezkoumat ceny kvůli turbulentním podmínkám,“ říká Sarah Baldwin ze společnosti Purity Soft Drinks.

Navzdory tomu poptávka po pomerančovém džusu nepolevuje. Pandemie covidu-19 přiměla mnohé konzumenty k jeho opětovnému znovuobjevení jako zdroji vitaminu C.