Předělejte strategie, všechno je jinak

Covidová pandemie nás změnila. Jsme digitální a stát musí reagovat, říká nový šéf technologické firmy Trask

Předělejte strategie, všechno je jinak
Šéf technologické firmy Trask Pavel Riegger | Archiv

Ve finančním byznysu to byla velká zpráva. Pavel Riegger, jeden z velkých šéfů v EY, se rozhodl odejít. Nebylo za tím nic jiného než touha vystoupit z poradenství na druhou stranu, do živého byznysu, který má před sebou velmi pravděpodobně silné roky. Jde o digitální technologie, které postavila víc než cokoli jiného do popředí covidová pandemie. Pavel Riegger se stal ředitelem tuzemské společnosti Trask, převzal řízení od jejích zakladatelů, kteří ji přivedli k více než miliardovému obratu.

A co bude dál? Je načase začít digitalizovat stát. A to nejen technicky, ale i mentálně. „Pokud paní za přepážkou nebude vyškolená a pořád bude chtít fyzický podpis a další dokumenty, protože to tak dělá 40 let, budeme se stále dostávat do potíží. Ta kulturní změna musí jít ruku v ruce s technologiemi a ve státní správě to platí dvojnásobně,“ říká Riegger v rozhovoru pro Hrot.

Proč jste se rozhodl pro přechod z EY do Trasku?

Důvodů bylo více. Mimo jiné jsem znal zakladatele, kteří před 26 lety Trask založili. Zhruba před šesti lety jsem jim, ještě v dresu EY, pomáhal vytvořit strategii rozvoje. Jmenovala se Darwin. V té době měla firma obrat 400 milionů korun, dnes má 1,2 miliardy, takže to byl krásný nárůst. Také jsem znal DNA firmy a její reputaci na trhu, takže když přišel požadavek na to, posunout Trask ještě dál, naše komunikace nakonec vyústila v to, že jsem přišel. Zakladatelům nebylo líto přenechat vedení někomu jinému, což je v byznysu vzácné a vážím si toho.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit