Majitel TV Barrandov Jaromír Soukup odvrátil insolvenci

Majitel, moderátor a hlavní tvář televize Barrandov Jaromír Soukup zažehnal spor s komunikační agenturou Knowlimits Group a dalšími firmami, kterým dlužil. Miliardář tak odvrátil insolvenční řízení, které bylo vedeno s jeho nejvýznamnější firmou Médea.

Majitel TV Barrandov Jaromír Soukup odvrátil insolvenci
Jaromír Soukup | foto Profimedia.cz

Ve společném insolvenčním návrhu firmy Cinema City Czech, Cinexpress a Knowlimits Group uváděly, že agentura Médea, patřící do Soukupova mediálního impéria, neuhradila závazky za poskytnutí reklamního prostoru v kinech a obchodech provozovaných trojicí navrhovatelů. Celkově se mělo jednat o dlužnou částku ve výši 3,5 milionu korun. 

Nyní však Jaromír Soukup oznámil, že dluhy splatil a s jmenovanými firmami zahladil veškeré spory. „Společnosti Knowlimits Group, Médea a Barrandov Televizní studio tímto prohlašují, že k dnešnímu (28. 2. 2023) dni uzavřely dohodu o vypořádání vzájemných práv a povinností, kterou narovnaly veškeré vzájemné spory. V rámci narovnání obchodních vztahů vzala společnost Knowlimits Group také zpět insolvenční návrh podaný proti společnosti Médea,“ sdělil Soukup

Rovněž firma Cinema City, provozující síť multikin, již soudu sdělila, že veškeré dluhy jí byly uhrazeny. Soukupův advokát Martin Richter s ohledem na to požádal soud, aby insolvenční řízení zastavil. Insolvenčním návrhům podnikatel čelil již dříve. Vždy se mu ale finanční potíže podařilo odvrátit a insolvenci předejít.

Soukup patří k nejvlivnějším tuzemským tvářím mediálního byznysu. Kromě mediální agentury Médea vlastní rovněž vydavatelství Empresa Media, dále televizi Barrandov či komunikační agenturu Médea PR.