Zemřel novinář Vadim Fojtík

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás navždy opustil pan Vadim Fojtík, zakladatel týdeníku Hrot, šéfredaktor a ředitel společnosti. Zemřel po krátké nemoci v pátek 26. května ve věku 49 let.

Zemřel novinář Vadim Fojtík

Vadim Fojtík na českém mediálním trhu působil přes dvacet let. Největší část profesní kariéry, takřka šestnáct let, strávil v ekonomickém týdeníku Euro jako reportér, zástupce šéfredaktora a v letech 2016 až 2019 jako šéfredaktor časopisu. Novinářskou kariéru začínal v ekonomické redakci Denního telegrafu, působil i v Zemědělských, Hospodářských a Lidových novinách. Zkušenosti měl i z prostředí PR, na pozici account managera pracoval v největší české PR agentuře AMI Communications.

V posledních letech byl ředitelem společnosti Hrot, s.r.o., vydavatele týdeníku Hrot a zpravodajského webu TydenikHrot.cz. Redakce tímto přišla o svou výraznou tvář, vůdčí osobnost, skvělého autora a kamaráda.  

Poslední rozloučení s Vadimem Fojtíkem se na základě rozhodnutí rodiny bude konat v úzkém kruhu. Kolegyně a kolegové z týdeníku Hrot vyjadřují rodině upřímnou soustrast a chystají crowdfundingovou kampaň na její podporu.