Konference Leadership & CSR představí pohled na udržitelnost byznysu

Konference Leadership & CSR představí pohled na udržitelnost byznysu
Konference Leadership & CSR | foto Business Leaders Forum

„Udržitelnost se skloňuje na všech úrovních, od politiky, přes byznys po veřejnou debatu na sociálních sítích. Na akci představíme pozitivní příklady z praxe u nás i v zahraničí a účastníci a média budou mít možnost diskutovat s představiteli firem, které překračují běžná očekávání o udržitelném podnikání,“ vysvětluje Tereza Koucká, ředitelka Business Leaders Forum. Konference se zúčastní se velvyslanci a zástupci předních českých i mezinárodních firem.

Půldenní maraton přednášek se 23. září uskuteční v Černínském paláci. Strategický pohled manažerů na udržitelný byznys představí například šéf vnějších vztahů společnosti Home Credit Jan Růžička nebo zakladatelka ekologické drogerie Tierra Verde Nataša Foltánová. Akce představí také inspirativní CSR projekty společností Veolia, Coca-Cola HBC nebo Air France KLM.  

„Byznys se mění, nezůstává stejný. Mění jej nejen zákony a pravidla, ale mění jej hlavně sami zákazníci. Ti již neočekávají pouze kvalitní produkt a služby, ale nově chtějí, aby firma, které dávají svoje peníze, sdílela i jejich hodnoty. Chtějí se s ní identifikovat. Když identifikace nefunguje, nebo když je firma zklame, odcházejí i se svojí peněženkou. Udržitelnost, uvěřitelné CSR a nově i ESG jsou toho nedílnou součástí. A je to tak dobře,” říká Jan Růžička ze společnosti Home Credit PPF. 

Přesto, že se akce zaměřuje na udržitelné chování podniků, nebudou mezi panelisty chybět ani zástupci veřejného sektoru. Svůj pohled na české firmy proto nabídne například velvyslanec Velké Británie Nick Archer. Platforma Business Leaders Forum na akci představí také aktuální pohled veřejnosti na to, jak by se měl ideální lídr v oblasti odpovědného podnikání chovat. Průzkum Úspěšný leader společnost uskutečnila už počtvrté a tématem letošního ročníku bude především otázka, jak názory zaměstnanců na udržitelný byznys a management ovlivnila koronavirová pandemie. 

Cílem platformy Business Leaders Forum je pomoci firmám naplňovat principy společenské odpovědnosti pořádáním firemních setkání, sdílením pozitivních příkladů a prezentací přínosů strategie udržitelnosti a CSR aktivit. Společenské odpovědnosti se organizace věnuje od roku 1992, kdy byla založena mezinárodní organizací The Prince of Wales International Business Leaders Forum. Platforma, která je součástí také organizace CSR Europe, sleduje trendy CSR v zahraničí a představuje je českému managementu.