Péter Magyar, nastupujícím maďarským premiérem
Shutterstock.com
Konec černých limuzín. Magyar zvolil jako služební vůz Škodu Superb
Nový maďarský premiér Péter Magyar pokračuje i po nástupu do funkce v budování civilní image. Oznámil, že bude jezdit ve Škodě Superb a odmítl se přestěhovat do vládní rezidence.
čtk
Nový maďarský premiér Péter Magyar dnes oznámil, že jako služební vozidlo bude používat Škodu Superb. Nemíní se rovněž stěhovat do vládní rezidence.
„Jako služební vůz předsedy vlády používám modrý Škoda Superb, který je již známý z cest po zemi,“ napsal Magyar na facebooku. „Zůstávám v budínském domě, kde jsou doma mé děti,“ dodal.
Magyarova strana Tisza vyhrála dubnové parlamentní volby, ve kterých si zajistila ústavní většinu v novém parlamentu. Ukončila tak po 16 letech nepřetržité vládnutí premiéra Viktora Orbána a jeho strany Fidesz, která ve volbách utrpěla drtivou porážku.
Nový parlament zvolil Magyara premiérem v sobotu. První zasedání jeho kabinetu se uskuteční dnes odpoledne v Òpusztaszer na jihu Maďarska, která je považována za místo zrodu maďarské státnosti.
Magyarův tmavě modrý superb se již v průběhu intenzivní předvolební kampaně v Maďarsku stal jedním ze symbolů politické změny. Podle médií tvoří součást jeho dlouhodobě budované image lidového vůdce odmítajícího luxus a aroganci moci, kterou si řada Maďarů spojovala s předchozí Orbánovou érou.
Představitelé minulé vlády byli často vídáni v černých limuzínách s policejním doprovodem. Sám Orbán nejčastěji jezdil ve Volkswagenu Multivan, využíval ale také vládní limuzíny.